Örümcek ilaçlama

Örümcek ilaçlama
Örümcek, sekiz bacaklıdır ve gövdesi iki bölümden oluşur. Kanatları ve anteni yoktur. Örümcek, hem otçul hem de etçil olarak beslenir. Yaşadıkları bölgeye göre farklı renklerde olur ve türüne göre de boyutları çeşitlilik gösterir. 

Örümcekler Nerelerde Yaşarlar?
Bazı örümcekler nemli bölgelerde yaşamayı tercih eder ve bodrumlar, döşeme altları ve binaların rutubetli bölgeleri gibi yerlerde görülürler. Diğer örümcek türleri de havalandırma boşlukları, duvar dipleri, köşeler, ve çatı katları vb. nemli olmayan, sıcak ve kuru bölgelerde yaşarlar.

Örümcekler Neden Evimize Girer?
Örümcekler genellikle kendilerinden küçük diğer böcek türlerini yiyerek beslenirler. Kendilerine uygun, besin kaynaklarına ulaşabilecekleri, barınmaları için uygun koşulları buldukları yerlere ağlarını örer ve kendi yaşam alanlarını oluştururlar. Evlerimizde, iş yerlerimizde, yazlıklarımızda ve daha birçok yaşam alanımızda örümceklere rastlayabiliriz.

Örümcek İlaçlama Hangi Durumlarda Yapılır?
Örümcekler genellikle zararsızdır ve kendi yöntemlerimizle onları evimizden ve diğer yaşam alanlarımızdan uzaklaştırmak zor değildir. Fakat bazı durumlarda örümceklerin çevremizde üremesine ve  yuva yapmasına engel olamayız. Bu tip durumlarda profesyonel ilaçlama desteği almak çözüm sağlar. Bununla birlikte tarantula ve karadul gibi zehirli ve insan sağlığı için tehdit oluşturan örümcek türleri ile karşılaşıldığında profesyonel ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir.

Örümcek İlaçlama Nasıl Yapılır?
Örümcek ilaçlama, uzman ilaçlama ekibimiz tarafından sıvı ilaçlama yöntemi kullanılarak yapılır. Örümcek ilaçlama uygulaması sonrası iki saat ilaçlanan alanı kapalı tutar, iki saatin sonunda 30-40 dk. havalandırarak ilaçlama yapılan alanı kullanmaya devam edebilirsiniz. Kısacası örümcek ilaçlama, evinizi günlerce terk etmenize gerek kalmadan yapılan son derece basit fakat etkili bir uygulamadır.

Copyright © 2019 | Doğal İlaçlama
whatsapp