Pire İlaçlama

Pire İlaçlama Pire, küçük ve kan emici bir türdür. Sıcak ve ılıman bölgelerden kutuplara kadar birçok yerde görülür. Boyu 1.5 mm. ile 3,5 mm. arasındadır. Memeli canlıların ve kuşların vücuduna yapışarak kan emer. Genelde koyu renklidir. 1 yıla kadar yaşayabilirler. Sık karşılaştığımız türleri adlandırırsak bunlara; insan piresi, kedi piresi, köpek piresi, pamuk piresi, toz piresi diyebiliriz. Genellikle köpek, kedi, insan ve kümes hayvanlarının vücutlarında bulunurlar ve ısırdıkları yerleri uyuşturmak için kullandıkları salgı kaşıntıya sebep olur. Pire yumurtaları, konakçı üzerinde değil yerde, halılarda, kilimlerde, yatak örtülerinde, döşemelerde ya da yerdeki çatlaklarda kuluçka evresini geçirirler ve çoğu pire iki gün içinde yumurtadan çıkar.

Pire İlaçlaması Neden Önemli?
Pire, birçok türün üzerinde (insan, kedi, köpek, tavşan) kan emerek yaşar ve konakları arasında yer değiştirirken tehlikeli hastalıkların da taşınmasına yol açar ve bu hastalıkları bulaştırabilir. Kaşıntıya sebep olur. Vebanın yayılmasına sebep olan keme üzerinde yaşayan pire türüdür. Kısacası alerjik reaksiyonlardan tehlikeli hastalıklara kadar birçok hastalığa sebep olan pireler için profesyonel destek almak ve pire ilaçlaması yaptırmak son derece önemlidir.

Pire İlaçlama Yöntemleri
Pire İlaçlama, ‘’Sıvı İlaçlama’’ yöntemiyle uzman ilaçlama ekibimiz tarafından yapılır. Pire ilaçlama sonrası takip edilmesi gereken bir zararlıdır. Yoğunluk derecesine bağlı olarak uzman ekibimiz gerekli görür ise ikinci bir uygulama yapılır ve pire sorununuz çözülür.
Copyright © 2019 | Doğal İlaçlama
whatsapp